Ärimudel

Mentor Triin Raudoja

TEAkadeemia ehk Teadliku Ettevõtluse Akadeemia on unikaalse lähenemisega ettevõtluskool Tartus. Pakume ettevõtjatele TEAkadeemia ärikiirendi programmi, kus mentortundide põhimõttel asud eduka ettevõtluse kiirteele. Mentortunnid toimuvad igal E, T, N kell 14-16:30 Tartu Ettevõtluskeskuses ja on ära jagatud kindlate teemade vahel. Lisaks koguprogrammi läbimisele on võimalik õppida ärikiirendis käsitletavaid teemasid ka eraldi.

Ärimudeli disain

Õnneliku ja tasakaalus ärimudeli koostamine lähtuvalt Sinu teekonnast inimesena. Meil on kolm põhilist haava inimesena, mis aktiveeruvad ettevõtlusel alati. Olulint on märgata, aktsepteerida ja ennast juhtida nendest kohtadest leebelt läbi. Ettevõtlus pole tahtejõuga surumine, vaid teekond adekvaatse minapildi ja iseenda armastamiseni. Mentortunnis disainime koos sellise ärimudeli, mis toetab Sinu närvisüsteemi ja paneb silma särama ning äratab ka Sinu sisemise geeniuse ehk suure missiooni ettevõtjana.

Mentor Triin Raudoja

Minu missioon on aidata inimestel näha nende sees juba olemasolevaid ressursse. Soovin näidata, et igaühes on peidus ressursid oma kõige vägevamate unistuste elluviimiseks.

Toetatud keskkonnas saab äratada igaühe sisemise tule, tegutsemise tahte ja läbi selle kasvada edukaks ettevõtjaks.

Minu võimeks on näha iga inimese suurt väge! Seda võib nimetada ka elujõuks, elukireks, andeks, elu eesmärgiks – igaühel on see olemas. Usun siiralt iga inimese sisemisse jõusse ja tema võimesse saavutada kõik oma unistused. Sisimas on igas inimeses headus ning siirus – sõltumata sellest, et vahel saame haiget või teeme ise teistele haiget, siiski teeme igas olukorras ja eluhetkes parima võimaliku valiku või otsuse. Tehtut ei ole mõtet kahetseda, see on osa iseendaks kasvamise teekonnast!

Minus on julgust teha elus muutuseid ja ma ei ole kindlasti paigalseisja! Mugavustsoonis ei sünni tegelikult muutused. Elumuutvaid otsuseid ja kannapöördeid teevad inimesed ikkagi üldiselt siis, kui igapäevaelu on väljakannamatult raske ja kui hing on katki! Ma tean ja usun, et saan olla Sinule toeks, sest olen õppinud usaldama iseennast ja oma jõudu. Seega saan Sindki õpetada usaldama iseennast ja oma jõudu.

Ära palun valeta ennast enam väiksemaks ja võta vastu kogu oma potentsiaal!

HARIDUS

2021 – Coaching Constellations Ltd. – Certificate in the Fundamentals Part I of Systemic Coaching and Constellations

2021 – Intelligentne Grupp OÜ – Mentorite baaskoolitus

2020-2021 – EBS Executive Education on Academy – Practitioner Diploma in Executive Coaching

2020 – Lepituse Instituut MTÜ – Süsteemse konstellatsiooni lühikoolitus

2011-2020 – Eesti Maaülikool – magistriõpingud, eriala: majandusarvestus ja finantsjuhtimine. Magistritöö teemal “Täisomahinna arvestuse mudeli loomine teraviljakasvatajatele Eestis eAgronomi toel”.

2002-2007 – Tartu Ülikool – bakalaureusekraad – eriala: majandusteadus. Bakalaureusetöö teemal ”Väikeettevõtlus ja sellega seonduvad probleemid Balti riikides.”

2002-2007 – Tartu Ülikool – bakalaureusekraad – eriala: kehaline kasvatus ja sport

 

TÖÖKOGEMUS

2005-2007. aastatel tegutsesin ettevõtluses perefirmas, kus võtsin üle toidukaupluse pidamise Tartus (Põhjatar OÜ). Tööülesanneteks oli raamatupidamine, ettevõtte juhtimine, personali-töö, kaupade tellimine jne.

Ettevõtte tegemistest kirjutasin ka arvamusloo:

https://tartu.postimees.ee/1670577/triin-raudoja-vaikese-toidupoe-vaevad

Lisaks ettevõtte tegevusest lugu kui otsustasin ettevõtte lõpetada:

https://www.postimees.ee/1669031/veski-poe-omanik-vandus-lopuks-alla

2004-2017 aastatel tegutsesin noorsootöös. Tähe noorteklubi MTÜs alustasin tantsuõpetaja ja lastesünnipäevade läbiviijana. Paari aasta pärast olingi asutuse juht ja jätkasin noorsootöös pea 15 aastat edukalt tegutsemist. Tähe noorteklubist sai poole kohaga noorsootöötajaga noortekeskusest 15 töötajaga Lõuna-Eestis tunnustatud noorsootööasutus. Muutsin ebastabiilse rahastusega mittetulundusühingu pikaajaliste riigihankelepingutega tegutsevaks ühinguks. Ühingu juhina sain väga põhjalikud teadmised personalitööst ja tööõigusest.

Meediakajastusi on rohkelt sellest perioodist, kuid kõige meeldejäävam intervjuu/lugu oli Harald Lepiskiga: http://www.inspiratsioon.ee/inspireeriv-noorte-eestvedaja-triin-raudoja/

2011. aastast kuni praeguseni tegutsen Ettevõtlik Mõte OÜs, mille asutasin Töötukassa toel. Armastan raamatupidaja töö juures numbreid loomulikult, kuid ka seda, et saan nii palju erinevate ettevõttejuhtidega koos töötada. Nii põnev on analüüsida ja arendada erinevate valdkondade ärimudeleid. Mu klientideks on väga erinevatest valdkondades tegutsevad ettevõtted.

Minu hobist raamatupidamisest ja noorsootööst räägib ka Tartu Postimehe artikkel: https://tartu.postimees.ee/1817073/hobiraamatupidaja-tantsib-rikkuse-poole

2011-2013. aastatel tegin ka rohkem koolitajana tööd ning koostasin erinevaid äriplaane (nimekiri koolitustest allpool). 2013. aasta oligi minu jaoks väga tihe töö aasta koos rohkete tunnustustega (nimekiri antud tunnustustest allpool).

2016-2018. aastatel keskendusin enamasti raamatupidamisele ja enesearengule.

2019. aastal alustasin erinevate koolitusprogrammide väljatöötamisega ja nende pakkumisega ettevõtlushuvilistele. Minu kindlaks trumbiks koolitajana on keeruliste asjade selgitamine lihtsalt ja samas põnevalt. Lisaks võtsin fookuse mentorluse, coachingu ja kontsellatsioonidele, et pakkuda klientidele paremat tuge.

Muutus algab siis, kui Sa otsustad!

Klientide tagasiside

Oleme Triinuga tuttavad juba kooliajast. Kümneid aastaid oleme olnud põgusalt teineteise tegemistega kursis sotsiaalmeedia vahendusel. Siis ühel hetkel, kui aeg oli küps, viis saatus meid jälle kokku. Ma ei osanud arvatagi kui erinevate valdkondade osas Triinult võib abi saada- see koorus kiht kihi haaval välja. Esmalt andis ta mulle tõuke tegeleda iseendaga, seejärel liikusime koos enesekindluse ülesehitamise suunas, et rajada oma ettevõte. See teekond oli ühtaegu karm aga põnev. Triin oskab parajal määral toetada aga küsida vajadusel ka ebameeldivaid küsimusi, mis ettevõtte arengu seisukohalt viivad edasi. Ta oskab läheneda sinu muredele täiesti teistsuguse nurga alt, paneb kastist välja mõtlema. Ka sellised eksperimentaalsed tegevused nagu kihlveod pole välistatud! Kõik selleks, et sind sinu mugavustsoonist välja tirida. Triin ei jäta sind kunagi hätta. Kui ettevõtlusega tegelemiseks on segav faktor sassis isiklik elu, siis räägitakse kõigepealt sellest. Ja ära arva, et midagi varjatuks jääb! Triin tajub sõnadeta sinu emotsionaalse seisundi ja valmiduse tegeleda teemaga. Ma olen tänulik, et meie teed Triinuga õigel ajal ristusid. Sain tema abiga tuule tiibadesse ja mul on tema näol alati väike ingel õlal, kes sooje soovitusi kõrva sisse sosistab ja õigele teele tagasi aitab!

Karis Meister

DDiiva OÜ

Alustavad ettevõtjad on tavaliselt suurte ideedega visionäärid, kes ühel või teisel viisil tahavad oma tegemistega maailma paremaks muuta. Paljudel alustavatel ettevõtjatel on aga üks jama- nad on liiga haprad ja ebakindlad. Nad on visionäärid küll, kuid nad kardavad oma visooone teoks teha. Nii oli ka minuga. Ma unistasin suurelt, aga kartsin oma unistusi teoks teha. Ma kartsin ebaõnnestuda, kukkuda ja haiget saada. Aga siis tuligi mulle appi Triin ja minu elu muutus. Triinu oskus jagada oma kogemust ettevõtlusmaailmast, süstides usku, positiivsust ja enesekindlust oli minu jaoks “game changing”, sest Triin näeb inimestes seda, mida inimene ise ei näe- täit potensiaali ja võimekust. Triin kuulab hingega ja näeb südamega, mistõttu tema mentorlus on alati rohkemat kui lihtsalt mentorlus. Ja tema koolitused on alati rohkemad, kui lihtsalt koolitused, sest ta läheneb igale inimesele personaalselt, tekitades inimeses tunde, et ta on hoitud ja armastatud. Tänu Triinule, tema ettevõtluskoolitusele ja mentorlusele, astusin ma reaalseid samme selleks, et oma unistusi ellu viia, seetõtu sündiski ettevõte “Sind Inspireerides OÜ”. Aitäh Sulle, Triin, et päriselt inspireerid! Aitäh, et nägid mul olemast visionäär, kes hirmudest hoolimata kõnnib edasi, teades oma potensiaali ja võimekust.

Eleriin Käo-Zirk

Sind Inspireerides OÜ